Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2017+18+19

Obrazek  NOVINKY 2019 Obrazek

7.9.2019

30.8.-1.9.2019 Klubová výstava KFP na Zámku Líšno. Další prodloužení víkend s přáteli je tu. Opět jede na výlet celá smečka. Najíždíme v pátek, mapujeme situaci a vše tak trochu kazí všudy přítomná těžká technika. To se naštěstí zlepšilo a není to tak hrozné. Postupně přijíždělí další a další přátelé. Večer je čas posedět. Sobota patří výstavě a jsme v jednom kole. Vystavuji Iziho, který před pár dny bojoval s horečkou a tak není úplně v kondici, ale i tak získáváme CACe. Po několika letech se vrací do kruhu i Asalka. V konkurenci o dost mladších veteránek je jasné, že budeme na chvostu, ale Asalce patří gratulace, že se předvedla snad lépe než za mlada s hlavou vztyčenou. Třetí místo je naše. Po výstavě následují bonitace a členská schůze. Konečně je po dlouhém dni vše za námi a jdeme se věnovat svým pejskům. Zůstáváme jen v komorní sestavě, většina odjela domů. Posezení do brzkých ranních hodin bylo i tak zábavné. Neděle je již rychlé balení a cesta domů. Ráda jsem všechny viděla a těším se na další setkání. 
Fotogalerie
ZDE, Fotogalerie celé výstavy ZDE

dsc_3154.jpg

13.-17.8.2019 dovolená v Kolíně. Konal se zde tréninkový tábor a tak jsme se rozhodli, že se také zúčastníme. Přijeli jsme s úterý v komplet sestavě (já, Asalka, Gebča, Amča a Izík) a společnost nám dělala Ivana se svojí smečkou Putimské bárny, Florin se svými faraony a Michal s Inviktem. S Izem jsme přijeli trénovat hlavně starty z boxů, což se částečně povedlo. První běhání jsme si dali ve středu, kdy běžel Iza 2 sólo běhy. První výběh z boxů se nepovedl, když mu návnada hodně popojela. Tak se konalo opakování, kdy naopak návnada byla dále od boxů, tak jsem ho navedla a Izy oběhl svůj první velký ovál. Druhý běh byl již bez váhání, boxy jsou ale strašák a tak běhá zatím z boxu zavřeného pouze v předu a vzadu ho jistím já, resp. bojujeme 3 lidi, aby nevyklouzl zpět :) Ve středu běžel také 2 běhy, nyní společně s Karinou, která mu v prvním běhu poutekla. V druhém běhu vedl Iza do 3. zatáčky, kde ho pak Karina předběhla. Ve čtvrtek běžel jeden běh se Zarou, kde byl celé kolo první. Druhý běh opět s Karinou, která vedla opět celou dobu. Boxy jsou stále strašákem, ale již jsou téměř zavřené, takže ještě musíme potrénovat, aby se tolik nebál. Výběhy jsou již docela ok. Vypadá to tedy, že máme dostihového běžce. Dovolená nebyla moc odpočinková, to bylo furt jen pouštění psů, krmení psů příprava jídla pro nás. Těch pár dní jsme si ale užili a jsem ráda, že jsme jeli.
Iziho časy: 38,62 s, 37,27 s, 37,24 s, 38,30 s
Fotogalerie:
ZDE

dsc_0160.jpg

3.-4.8.2019 nečekaná rychlo-akce v Pecínově. Izík dosáhl věku na plnění licence a v Pecínově se nám naskytla jedinečná šance si licenci zaběhnout výměnou za "pískání" sobotního závodu nechrtů. Prvním během byl sólo běh, který Iza zvládl na jedničku bez zaváhání. Druhý běh byl společný s kámošem Ginem, který si také plnil licenci a sólo běh měl také bez zaváhání. Klukům to spolu šlo krásně a oba si splnili svůj první společný licenční běh. V neděli si zaběhli ještě jednou společně a opět bez potíží. Oba si tímto splnili potřebné běhy a můžeme si požádat o licenci. Celý víkend byl velmi příjemný. Děkuji Evě za pomoc s hlídáním Izouše a organizátorům za možnost si licenci zaběhnout i za příjemný večer i pohoštění.
Fotogalerie: ZDE (děkuji Andree Němcové za fotky)

img_5071.jpg

16.6.2019

15.6.2019 nás čekala další akce Krajská výstava v Dětřichově u Svitav. Předpověď hlásila tropy, tak jsem i váhala, zda pojedeme, ale na mapách jsem viděla, že v místě je hodně stromů, tak jsme s Izzym vyrazili. Měla dojet i ségra Isobell, ale ti to bohužel pro horko vzdali. V místě bylo opravdu hodně stínu a pofukoval větřík, tak to bylo docela ok. Posuzoval pan Václavík. Izzy dostal hezký posudek a postoupil do závěreček. Čekání jsme si krátili procházkami v lese. V závěrečkách se Izzy nepředvedl hezky, pořád něco čmuchal na zemi a nemohla jsem mu zvednout hlavu. Dostali jsme krásné poháry, které nevidíme ani na velkých výstavách. Jelikož jsem byla na akci sama, tak tentokrát bez fotek, pouze diplom.

detrichov.jpg

24.5.2019 tímto dnem začíná prodloužený víkend při pořádání závodů - coursingu v Kozohlodech u Čáslavi. Moje historicky první jízda s vlekem byla rovnou také křest ohněm, když jsem vjela na uzavřenou silnici a musela se na cestě otočit ... povedlo se asi tak na desátý pokus, ale otočila jsem to! Na místě již byly holky - Simona, Jitka a Verča. Jíťu chytl zánět v uchu a tak ji Simča vezla na pohotovost. S Verčou jsme tedy postavily dráhu a otestovaly jsme ji na svých psech. Izzy si dal poctivou dráhu 850 m v plné výbavě (dečka, košík) a bez zaváhání doběhl se štěkotem do cíle. Poté začali najíždět ostatní. Najednou byl slyšet divný rachot a jekot. Hned mi došlo, že se něco děje u mě v autě ... jak mnoho lidí ví, pejsky vozím v autě uvázané na řetízkách, aby nevyskakovali z auta. Izzyho ale napadlo, že vyskočí okýnkem a zůstal viset z auta za krk. Bylo to pár vteřinek, ale i tak už měl pěnu u huby. Ani nevím jak, ale vyprosila jsem ho. Bohužel mu začala ze zadku kapat krev a neustávalo to. Takže mě Simča (která byla dnes již nemocniční taxi) zavezla na blízkou veterinu, kde jsme dostali léky na zastavení krvácení. Izzyho si odvezl táta domů a druhý den mazali na sono, kde se potvrdilo pohmoždění střev, naštěstí ne proražení. No myšlenky jsem měla úplně jinde, než na závod. Bohužel jsem na sobotu byla sama a tak jsem nemohla být s marodem a to mě štvalo nejvíc. Izzy je naštěstí v pořádku. Závody proběhli, až na nějaké drobnosti, docela dobře. Tak zase někdy příště! 

7.5.2019

4.5.2019 a další účast na výstavě - speciální KFP v Otradicích. Výstavu pro náš klub organizuje Czech Deerhound Club, za což jim patří poděkování, zajistili krásné místo i ceny a personál do kruhu. Posuzovala holandská rozhodčí Caroline Y. van Zanten Boomgaard. Posuzovala pečlivě, takže výstava se hodně protáhla. Její hodnocení bylo velmi přísné a tak před námi padali známky i méně obvyklé a to dobré, dostatečné a bohužel i diskvalifikace či neposouzení. Izzy byl ve třídě s bráchou Izarem, oba se předvedli hezky, i když bráškovi to trochu kazila panička :) My už máme natrénováno a předvedení se nám docela povedlo, Izzy vyhrál třídu s hodnocením V1, CAJC, BOJ a byl nominován na nejlepší pohyb. V závěrečkách už se tak hezky nepředváděl a v běhu poskakoval, takže mezi staršími profíky jsme již nezabodovali. Faraony vyhrál "polobráha" Chagy a BISe ibizan Albor. Všem gratulujeme. Jsem ráda, že jsme byli jedni z mála oceněni titulem. Izzy se zamiloval během dne snad do všech fenek, co zde byli, je to náš "malý velký milovník". Foto z výstavy ZDE, foto s bráškou ZDE

dsc_2125.jpg

21.4.2019 jsme se zúčastnili další mezinárodní výstavy a to v Praze. Posuzoval pan rozhodčí z Polska - Piotr Król. Izzy se předvedl pěkně a dostal opět V1, CAJC, BOJ a tímto splnil podmínky pro udělení Českého junior šampiona, kterého jsme si na místě nechali vystavit. Čekání na závěrečky jsme si krátili procházkou podél Vltavy. V závěrečkách se Izík předvedl luxusně, ale vybrán nebyl. Tak třeba někdy příště :) Foto ZDE.

dsc_2071.jpg

Březen a duben jsou pro nás měsíce narozenin a také smutného výročí. Foto ze zahrady 16.4. a 17.4.

  • 2.3.2019 oslavila Aminka 7. narozeniny
  • 23.3.2019 oslavila Gebča 9. narozeniny
  • 28.3.2019 před rokem nás opustil Bahirek, stále na tebe myslíme a moc nám chybíš "kluku ušatej"
  • 18.4.2019 oslavil Izzík své 1. narozeniny

14.4.2019 nás čekala mezinárodní výstava v Českých Budějovicích. Posuzovala Mgr. Božena Ovesná. Izzy se tentokrát předvedl docela hezky v pohybu, ale v postoji nechtěl moc stát. Posuzování bylo ale tak rychlé, že to nevadilo a odešli jsme s oceněním V1, CAJC, BOJ. Postoupili jsme do boje o BOBa, kterého získal veterán Boltík. Odpoledne jsme ještě soutěžili o nejlepší mladé jedince. Zde se Izzík předvedl moc hezky, ale bez úspěchu. Foto ZDE.

dsc_1970.jpg

24.3.2019 jsme vyrazili na prvního Izzyho dostihový trénink do Kolína. Nejprve běžel ze zatáčky a to bez váhání až k odchytu a kupodivu se nechal bez problémů lapit. Protože mu nevadil rachot boxů, tak druhé kolo běžel rovnou z malých - zavřených boxů. Do boxu šel docela hezky. Po otevření vyběhl, ale vrátil se za boxy, tak jsem s ním kousek popoběhla a to už se chytil a běžel až do cíle. Za cílem se šel přivítat s diváky, kteří stáli podél dráhy. Vše běžel již v plné výbavě - náhubek a dečka a vůbec nic neřešil. Udělal nám radost klouček. Foto z akce ZDE. Video z věže ZDE.

dsc_1897.jpg

4.2.2019

Izzy má založenou stránku s výstavními výsledky a stránku s posudky z výstav. Letos už jsme stihli 3 výstavy - všechny v Brně, výsledky prozatím N2 / VD1 / V1, CAJC, BOJ. Tak uvidíme, jak to půjde dále. Zatím je to boj, ale Izzy dělá pokroky.

 

Obrazek  NOVINKY 2018 Obrazek

zoimage.jpg

31.12.2018

Poslední hodiny roku 2018 jsou před námi a tak je zde poslední letošní aktualizace webu. Rok 2018 byl pro nás velmi těžký, když nás 28.3.2018 opustil po dlouhém boji s rakovinou jater Bahirek. Měsíc na to přišla rána v podobě selhání ledvin u Asalky a druhý měsíc na to další rána při zjištění nádoru na páteři u Gebinky. Ani u jedné z holek nevíme, jaký čas spolu ještě máme. V těchto těžkých okamžicích padlo rozhodnutí, že k nám přijde štěňátko. Kdyby došlo k nejhoršímu, aby tady nezůstala Aminka sama. V CHS Putimská brána přišlo na svět 18.4.2018 osm krásných štěňátek (6 pejsků a 2 fenky). Rozhodnutí bylo docela rychlé, není na co čekat a tak jsme 15.6. jeli pro štěňátko. Výběr byl těžký, štěňátka si byli velmi podobná a rozdíly byly minimální. Nakonec jsme vybrali nejakčnějšího zeleného pejska. Jméno vybrala prakticky máma, když se sebe vyhrkla "Izidor" ... oficiálně jsme vybrali Izzy. No to jsme ještě nečekali, že Izidor to opravdu bude. Akčnost mu zůstala a spíše se ještě vystupňovala. Po domácku je to ještě také Drak či Drákula a když je hodný, tak Izík, Izidorek. Když se vrátím k našim holčičkám, tak bojujeme. Obě mají denně plno léků, které je drží při životě. Bohužel už s námi nemohou chodit na dlouhé procházky, tak je občas vezmu alespoň kolem baráku. Jinak si užívají na zahradě a v pohodlí domova. Občas je vezmu s sebou na akce, kde se nevýletuje a to se vždy strašně těší, že někam se mnou jedou. Držte nám palečky, ať bojujeme co nejdéle.
To bylo malé shrnutí roku 2018. Jelikož jsem dlouho stránky neaktualizovala a také jsme se "drželi více doma", nebudu už se rozepisovat o jednotlivých akcích detailně v jednotlivých článcích, ale pouze níže ve stručnosti s odkazy na fotky.

13.5.2017 jsme jeli omrknout novou lokalitu pro coursing Rožnov v Jižních Čechách (bisonranch) a cestou jsme se stavili ještě v Českém Rudolci a  Dačicích u krásných zámků. Foto ZDE 

Jaro/léto 2017 - foto pejsků a kytiček ZDE 

17.6.2017 - Výstava adoptovaných chrtů Nesměř - Amistad 3. místo (rozhodčí Ing. Jana Kydalová). Prodloužený víkend s přáteli adoptovaných chrtů spojený s výstavou a tombolou/aukcí na podporu adopťáčků, výtěžek (něco přes 20tis Kč) šel pro organizace Galgo v nouzi. Foto ZDE 

23.7.2017 - Speciální výstava KFP - Ghebbi, tř. pracovní V1, CAC. Foto ZDE

19.8.2017 - Holiday Wind Cup Bison ranch Rožnov - coursing Ghebbi 3. místo

bison3.jpg

26.8.2017 - Klubová výstava KFP Rybníček - Ghebbi, tř. pracovní V2, res. CAC

rybnicek17.jpg

19.11.2017 - příchod zimy foto

22.11.2017 - "podzimní zima" foto

25.11.2017 - Krampus čerti Žďár nad Sázavou foto

Vánoce 2017 - poslední s Bahirkem crying foto

Zima 2017/2018 - foto pouze z mobilu

28.3.2018 - Bahirku sbohem, moc nám chybíš kloučku heart

bahca.jpg

Červen 2018 - nová posila týmu Izzy Putimská brána foto ZDE

Červen 2018 - každoroční prodloužený víkend na srazu adopťáků s výstavou - Aminka 1.místo a tradiční tomola/aukce s výtěžkem necelých 20tis - šlo tradičně na podporu Galgo v nouzi. Byl to rovnou i první Izzyho výlet s bydlením v autě a ohrádkách a byl moc hodný.

36187838_10210944833327882_2644196632962269184_n.jpg

Červenec 2018 - na prázdniách ve Žďáře byla Eva s Chadyí, tak jsme chodili na procházky foto ZDE. Také jsme byli na seznámení Izzyho s Bastíkem foto ZDE. A nechyběla seznamka s Kunešovic smečkou Míťou a Lupinem foto ZDE.

4.8.2018 jsme vyrazili na prohlídku zámecké zahrady v Jaroměřicích nad Rokytnou foto

Srpen - foto zahrada a psi ZDE

8.8.2018 - závody dračích lodí na Piláku a Izzyho socializace foto

25.8.2018 - speciální výstava KFP, nádherný prodloužený víkend na zámku Líšno, Izzy tř. štěňat VN1 na své první výstavě, velký dík Norbertovi za možnost pořádat akci zrovna zde. Foto z výstavy Izzy ZDE

9.9.2018 - další socializace Mrkvancová pouť a zámek Polná foto ZDE

Podzimní focení psů na zahradě + den otevřených dveří ZDAR ZDE

7.10.2018 - návštěva u Izzyho bráchy Izara na Račíně - foto ZDE

Podzimní procházky v našem okolí foto ZDE

24.11.2018 - Krampus čerti Žďár nad Sázavou foto

Prosinec a Vánoce 2018 - foto

28.3.2018

15.8.2004 - 28.3.2018 
Dnes nás opustil Bahirek, bojoval do posledních chvil.
Měj se tam krásně kloučku náš, moc nám chybíš 

bahirek.jpg

bahca.jpg

 

Obrazek  NOVINKY 2017 Obrazek

pf-2018.jpg

23.4.2017

Konečně jsem se vrhla na aktualizaci webu, v loňském roce jsem moc neaktualizovala, akcí nebylo moc. Více než účastníci jsme byli spíše v roli pořadatele, jak závodů tak výstav. 

Doplněny články z výletů 2016 a 2017 
Přidán článek z coursingu Mazaný zajíc 2017 
Přidány posudky z výstav 2016